طراحی سایت

طراحی سایت برای وکلا و نکات مربوط به آن

artanpaya

همانطور که می دانید برای طراحی هر سایتی نیاز به این است که نکات خاصی را رعایت کنیم. طراحی سایت برای وکلا نیز به همین شکل است. باید در نظر بگیریم که وب سایت ها بسترهای شخصی سازی شده ای هستند که باید به شکلی اختصاصی طراحی شوند. سایت ها می توانند بهترین فضاهایی باشند که شما می توانید به عنوان یک وکیل به ارتقای پرسونال برندینگ خود در آن اقدام کنید. همچنین با محتواهایی که در آن قرار می دهید می توانید به نوعی تایید اجتماعی از مخاطبین خود دریافت کنید. همه این ها در نهایت به افزایش اعتماد عمومی نسبت به شما می افزاید.

شما در حقیقت برای اینکه بتوانید سایت اختصاصی و مناسبی را برای خود بالا بیاورید نیازمند یک تیم طراح سایت با کیفیت و با تجربه هستید. اتفاقی که می تواند در شرکت ها و آژانس های معتبر برای شما رقم بخورد. برای طراحی سایت در مشهد و ایران می توانید به آرتان پایا مراجعه کنید. این مجموعه به صورت تخصصی در زمینه طراحی سایت برای وکلا هم حضور دارد. شما نیز اگر در حوزه وکالت فعالیت دارید و قصد حضور در فضای مجازی را دارید بهتر است در ادامه این مطلب با ما همراه باشید. به این خاطر که قصد داریم در مورد موارد و نکاتی صحبت کنیم که برای طراحی سایت نیاز به رعایت آن ها هستید. شما با آگاهی در مورد این موضوعات می توانید از فرایند طراحی سایت خود بیشتر مطلع شوید و بر روی آن به خوبی نظارت داشته باشید.

 

طراحی سایت برای وکلا

وکیل

چرا وکلا باید سایت داشته باشند؟

سوال اولی که همیشه برای وکلا به وجود می آید همین است که چرا وکلا باید سایت داشته باشند؟ در یادداشت چرا طراحی سایت وکلا دارای اهمیت است؟ در خصوص این سوال بحث کردیم و به آن مفصل پاسخ دادیم. اما به طور خلاصه این جا نیز به آن اشاره می کنیم. باید در نظر داشته باشید در شرایطی که از شیر مرغ تا جون آدمیزاد را می توانید در فضای مجازی تهیه کنید چه دلیل وجود دارد که وکلا در فضای مجازی حضور نداشته باشند؟

اما برای آن دسته از وکلایی که همچنان نسبت به این قضیه مشکل دارند باید به یک سری دلایل جهت حضور وکلا در فضای مجازی اشاره کنیم.

صرفه جویی در زمان از مزیت های طراحی سایت برای وکلا

اول از همه صرفه جویی در وقت و هزینه است. حضور در فضای مجازی برای وکلا و موکلینشان به طور مستقیم می تواند هم در وقت و هم در هزینه هایشان باعث صرفه جویی شود. وکلا به راحتی از این بستر می توانند به تبلیغات خود بپردازند آن هم با هزینه کمتر و بازدهی بیشتر به نسبت تبلیغات محیطی و از آن طرف موکلین هم می توانند به جای پرداخت هزینه های مختلف جانبی از جمله هزینه حمل و نقل می توانند به صورت مجازی از حضور وکیل خود بهره مند شوند. به همین دلیل طراحی سایت برای وکلا می تواند از جهت صرفه جویی در زمان مفید باشد.

افزایش آگاهی موکلین

دلیل بعدی که می توانیم برای این موضوع مطرح کنیم افزایش آگاهی مخاطبین و موکلین است. وکلا می توانند با ارائه محتواهای علمی در فضای مجازی علاوه بر آن که باعث جلب اعتماد عمومی شوند باعث افزایش آگاهی موکلین خود نیز در امور حقوقی بشوند. به این ترتیب زمان کمتری را می توانند صرف توضیح مسائل ابتدایی حقوقی در جلسات مشاوره کنند و از طرف دیگر بحث ها و پرونده ها می توانند روند حرفه ای تری به خود گیرند. همه این مزایا با حضور موثر در فضای مجازی می تواند اتفاق بیفتد. پس طراحی سایت برای وکلا می تواند به آگاهی افراد در این حوزه هم بیفزاید.

در طراحی سایت برای وکلا باید به چه نکاتی توجه کرد؟

در طراحی یک وب سایت حقوق باید موارد مختلفی را در نظر بگیرید. این موارد باید برای مخاطبین و افرادی که به سایت وارد می شوند کاملا کاربردی و مفید باشد. همچنین باید در طراحی سایت برای وکلا موارد مربوط به ظاهر سایت و زیبایی آن را هم در نظر گرفت. به طوریکه مخاطب با نگاه اول جذب سایت شود و تا پایان کار خود از آن سایت بیرون نیاید.

از مهم ترین نکات دیگری که باید هر سایت حقوقی برای خود در نظر بگیرد این است که امکان ساخت یک حساب کاربری مخصوص اعضای سایت را برای مخاطبین فراهم آورد. به این ترتیب آن ها می توانند از اخبار سایت به راحتی با یک ایمیل مطلع شوند و از طرف دیگر شما می توانید به اطلاعات اولیه و موردنیاز خود از مخاطبین دسترسی داشته باشید.

 

طراحی سایت برای وکلا

ویژگی های سایت های حقوقی

از آن جایی که موارد مربوط به سایت های حقوقی بسیار است سعی می کنیم به صورت تیتروار برخی از مهم ترین آن ها را معرفی کنیم و در ادامه به صورت مختصر در مورد آن ها توضیحاتی را ارائه دهیم. این موارد به شرح ذیل است:

  • بخش پرسش و پاسخ به سوالات حقوقی متداول
  • درگاه پرداخت آنلاین
  • سیستم رزرو وقت جهت دریافت مشاوره حضوری و غیرحضوری
  • بخش تنظیم قرارداد
  • ارائه اخبار حقوقی
  • بخش مقالات حقوقی
  • اطلاعات مربوط به آدرس دفتر، اطلاعات تماس و ایمیل
  • سیستم نوبت دهی آنلاین جهت ملاقات حضوری با وکیل
  • پنل ارسال پیامک به موکلان

بخش حساب کاربری سایت برای مخاطبین

وجود یک پروفایل و حساب کاربری برای افراد در سایت باعث می شود که در روند پیگیری و پیشبرد پرونده های افراد نیز تسریع شود. آن ها به راحتی می توانند از روند پیگیری پرونده خود به صورت غیرحضوری و صرفا با بررسی پروفایل شخصی خود مطلع شوند. امکانی که می تواند به صورت مستقیم بر روی هزینه و وقت آن ها صرفه جویی کند. بنابراین در طراحی سایت برای وکلا نباید از ساخت پروفایل موکلین غافل شد.

پروفایل مخصوص برای وکلا

از دیگر نکاتی که باید در طراحی سایت های حقوقی در نظر گرفت ایجاد یک سری پروفایل های مخصوص برای وکلا است. البته این امکان برای شرکت های حقوقی مناسب است. چرا که وکلایی که به تنهایی کار می کنند نیازی به این بخش نخواهند داشت. این پروفایل ها می تواند به موکلین کمک کند تا با آگاهی کامل نسبت به رزومه وکلا و سابقه آن ها وکیل مورد نظر خود را انتخاب کنند.

بخش پرسش و پاسخ به سولات متداول

یکی از مهم ترین بخش هایی که باید در سایت وجود داشته باشد همین است. استفاده از بخش پرسش و پاسخ باعث می شود که در روند مشاوره ها و همچنین آگاهی موکلین اتفاقات خوب و مثبتی بیفتد و در ادامه در زمان دو طرف صرفه جویی شود.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *